Бігова доріжка для квартири: вибираємо компактну і функціональну модель
Невеликі розміри – перший критерій, що приходить в голову, коли шукаєш бігову доріжку для дому. Хочеться, щоб тренажер був компактним. Але габарити – не єдиний критерій вибору. Розповідаємо, на які характеристики треба дивитися, щоб не розчаруватися у функціоналі і отримувати задоволення від тренувань.
Розмір полотна
Цей параметр безпосередньо пов’язаний з ростом людини. У спортсмена високого довгий крок, короткою доріжки не вистачить для розмаху ніг при інтенсивному бігу – легко заступити за край полотна і травмуватися. В цьому випадку потрібна доріжка з довгим полотном. А невисоким людям можна вибирати більш компактні моделі.
Щоб не помилитися, можна орієнтуватися по таблиці:
Універсальна ширина стрічки – 45 див.
На замітку: на довгій доріжці зручно робити випади для зміцнення стегон і сідниць.
Вантажопідйомність
Виробники вказують максимальна вага користувача, який може займатися на доріжці. Беріть модель з запасом на 10-15 %, адже доріжка прослужить довше, якщо двигун не буде працювати на пікових потужностях та на вузли, раму, деку не буде діяти гранична навантаження.
Потужність двигуна і швидкість стрічки
Характеристики двигуна впливають на те, наскільки плавно рухається полотно. Із слабким двигуном при великому навантаженні стрічка пересувається ривками, при цьому складно підтримувати темп. Помітніше це під час ходьби. Коли ми біжимо, то в певну фазу обидві ноги відірвані від поверхні – навантаження на стрічку немає. А коли йдемо, одна нога постійно стосується доріжки, мотор тягне всю масу тіла.
Тому потужність двигуна вибирається з урахуванням ваги спортсмена:
- до 80 кг – двигун на 1,5–1,75 л. с. ;
- 80-100 кг –2,5–3 л. с. ;
- 130-140 кг – 4 л. с.
Важлива постійна (номінальна) потужність, а не пікова. Уточнюйте у продавців, який саме параметр вказаний в описі.
Гранична швидкість визначається тим режимом, в якому ви зазвичай тренуєтеся:
- При відновленні після травм або надлишковій вазі досить неспішної ходьби (5-6 км/год).
- При середніх регулярних навантаженнях потрібен легкий і помірний біг зі швидкістю 7-10 км/ч.
- Інтенсивні кардіотренування, підвищують витривалість, вимагають 15-20 км/ч. Цю швидкість забезпечує не кожен двигун. Як правило, моделі для інтенсивного бігу досить габаритні, під їх установку потрібно більше місця.
набирає швидкість до 16 км/год. Цього вистачить чоловікам і жінкам середньої і високої підготовленості. Тренажер розрахований на вагу до 130 кг. В ньому потужний двигун на 2,25 л. с. , а рама виконана з легованої сталі – особливо твердої, стійкої до деформацій. На доріжці можна займатися весь цикл у різних режимах: коли скидаєте кілограми пішки і підтюпцем, коли покращуєте фізичну витривалість – швидким бігом.
Дуже зручна регулювання нахилу в 16 положеннях. Змінюючи кут, ви імітуєте рух в гору і підвищуєте інтенсивність тренування, не збільшуючи швидкість. Адже біомеханіка бігу буде вже інша: посилено працюють передні поверхні стегна і гомілки.
Система амортизації
Амортизація потрібна, щоб гасити удари ніг, знижувати навантаження на суглоби, хрящі і зв’язки. Це особливо важливо для непідготовлених бігунів, людей з надмірною масою тіла.
Під полотном розташована багатошарова плита – дека. Між декою і рамою кріпляться пружини, силіконові або гумові подушки, прокладки.
В хорошому тренажері крім плоских еластомерів обов’язково встановлені циліндричні елементи. Максимальну захист дає їх поєднання з демпфуючими подушками.
Кардиодатчик
Щоб не пошкодити серцевий м’яз, необхідно постійно контролювати навантаження. Для кожної групи займаються і для кожної задачі допустима частота серцевих скорочень (ЧСС) буде різна. Стежити за пульсом треба всім: і досвідченим спортсменам, і новачкам. При недостатній розминці м’язи вже готові до високої швидкості бігу, але серце ще не встигає поставити кров до ніг в потрібному обсязі. Для контролю використовуються кардиодатчики.
Продаються тренажери двох типів:
- З сенсорним датчиком на поручнях. Це не медичний прилад, тому допустима невелика похибка в результатах.
- З можливістю підключити бездротовий вимірювач, наприклад, на пояс. Точність пристрою вище. Не треба тягнутися до ручок.
Програми та управління
У тренажер закладають до 20 програм: тест на фізпідготовку, режим спалювання жиру, темпові тренування, циклічні, інтервальні. Тим, хто любить контролювати кожну деталь, підійдуть моделі з користувацьким і пульсозалежним режимами.
У першому випадку ви самі виставляєте швидкість, кут нахилу, дистанцію і зберігаєте план заняття для наступного разу. У другому випадку система зчитує пульс і коригує програму так, щоб спортсмен не виходив за норму.
Змінювати параметри можна і вручну, прямо під час бігу. Для зручності виробники роблять дублюючі кнопки на поручнях або швидкі клавіші на панелі, що дозволяють в одне торкання скорегувати параметр.
А для скидання і набору швидкості взагалі не потрібні руки. Досить зміститися до передньої частини стрічки, і вона буде ковзати швидше. Якщо відсунутися трохи назад, стрічка уповільниться або зупиниться.
Заняття і зберігання
Поцікавтеся рівнем шуму від пристрою під час занять. Гучний звук від роботи двигуна буде неприємний під час тренування. Вибирайте для будинку тихі моделі. Наприклад, в доріжці встановлений двигун Fuji з системою придушення звуків. Постійна потужність – 1,5 л. с. , на піку – 3 л. с. , стрічка швидко розганяється. Управляти системою можна через додаток FitShow для Android і iOS.
Бігові доріжки для будинку повинні мати складну полегшену конструкцію, щоб поза тренування не займати багато місця, а прибирати їх було легко. Зручно, коли полотно піднімається до панелі управління і фіксується.
Дрібниці для зручності
Займатися буде зручніше, якщо у тренажера є кріплення для пляшки або склянки, окремий плюс – тримач планшета.
На гаджеті можна дивитися відео, щоб заняття не були монотонними, або відслідковувати параметри тренування через додаток.
Добре, якщо у тренажера є висувні ніжки або опори для стійкість в складеному вигляді.